Magyarország-Chile 38-22

(Fotó forrása: IHF)
Az elmúlt két mérkőzés után a mai napon a Magyar fiuk megmutattak, hogy mire is képesek igazán.
Egész mérkőzésen uralni tudták a pályát a és egy percig se vezetett a Chilei válogatott.
A mérkőzés első 2 percében sikerült kettő labdaszerzést majd gyorsletámadást végrehajtania a magyar csapatnak. Mind két alkalommal Varjú Martin értékesítette a megszerzett labdát (2-0).
Ez után a Magyarok folyamatosan szerzeték a gólokat és hátul védekezésben is jobb teljesítményt nyújtottak, mint eddig.
Talán a jobb védőfalnak is köszönhetően, de Pásztor Imi és Rózsavölgyi Gergő is jól teljesített a kapuban. Igaz a mai mérkőzésen is volt elvesztett gól, ami egészpályás gólnak indult a kapustól, viszont ilyen teljesítmény mellet úgy érzem, ez fölött szemet lehet hunyni.
A támadó játékban sok olyan játékos mutatta meg mire is képes, aki az előző kettő mérkőzésen nem nagyon jutott szóhoz, vagy nem volt pályán. Többek között Fekete Dávid is ma volt szerintem a legjobb és a 6 góllal, amit szerzett a magyar csapat legtöbb gólját szerző játékosa a lett.
Vasárnap Dél-Korea ellen lép pályára a Magyar válogatott 21:00-tol, remélhetőleg az a mérkőzés is egy pozitív nyomott fog hagyni akárcsak a mai.